USD
EURO
ALTIN

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NUN SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’DAN ETKİLEYİCİ BİR İLK ROMAN: KARANLIK HİKÂYE

Murat Ongun’dan yarım kalmış aşklara, yarım kalmış hesaplaşmalara, kadın-erkek ilişkilerine, insanlık hallerine dair etkileyici bir ilk roman: Karanlık Hikâye. Yıllar öncesinden kalan ve bir türlü iyileşmeyen bir aşkın “derin” yarasından kurtulmak isteyen yazar Haldun Ergin’in gizemli, sırlarla dolu öyküsü. Eski hayatından tamamen uzaklaşıp tepeden tırnağa “yeni”yi ararken karşısında açılan kapılar onu yeniden geçmişin içine çeker. […]

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NUN SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’DAN ETKİLEYİCİ BİR İLK ROMAN: KARANLIK HİKÂYE


Murat Ongun’dan yarım kalmış aşklara, yarım kalmış hesaplaşmalara, kadın-erkek ilişkilerine, insanlık hallerine dair etkileyici bir ilk roman:
Karanlık Hikâye.

Yıllar öncesinden kalan ve bir türlü iyileşmeyen bir aşkın “derin” yarasından kurtulmak isteyen yazar Haldun Ergin’in gizemli, sırlarla dolu öyküsü. Eski hayatından tamamen uzaklaşıp tepeden tırnağa “yeni”yi ararken karşısında açılan kapılar onu yeniden geçmişin içine çeker. “Yepyeni” kapılar bir bir geçmişe açılacaktır…

“Karanlık Hikâye” 13 Mayıs Çarşamba gününden itibaren tüm kitapçılarda!

“Bir hikâyenin karanlığı, kahramanlarının karanlığıyla başlar…”

Genç yazar Haldun, ezelden beri gizemli, özellikle de sırları olduğunu düşündüğü kadınlara ilgi duyar. Ve bir gün hayatına adı gibi bir kadın girer: Derin…

Hepi topu bir yıl bile sürmeyen ve bir gece ansızın biten bu ilişki, Haldun’un hayatına damga vurur…

Bu ilişkiden on yedi yıl sonra Haldun tanınmış bir yazar olsa da tüm kahramanları tükenmiş, tüm öyküleri eksik kalmış bir yazar olarak görür kendini. Bulunduğu çevreden kopmakta kararlıdır, çünkü artık yazamamakta, kendine hayat öpücüğü verecek bir değişiklik aramaktadır. İşte bu yüzden yeni bir çevrede şansını dener.

Haldun için “yeni”nin peşine düşme vaktidir zira…

Haldun, yeni şehrinde yeni insanlarla tanışır. Burada tanışacağı bir kadın, Defne, onu bambaşka bir aşka sürükler.

Defne de Derin gibi gizemlidir, sırları vardır… Ve o sırlar gün gelir Haldun Ergin’in geçmişiyle kesişir…

Haldun bir hikâye ararken bu kez farkında olmadan hikâyenin kahramanlarından biri olmuştur… Yola çıkarken fotoğraftaki adam olmayı değil, fotoğrafı çeken adam olmayı kurgulamıştır.

Oysa, her zaman olduğu gibi, oyunun kurallarını yine hayat koyacaktır…

İnsan uçurumun kenarına gelmeden kanatlanamaz,” diyen Haldun Ergin kendini gerçekten bir uçurumun kenarında bulur… Peki kanatlanabilecek midir?

YAZAR HAKKINDA:

Murat Ongun 1975 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Giresun’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1996’da Ankara’da Show TV Haber Merkezi’nde muhabir olarak mesleğe giriş yaptıktan sonra; İstanbul’da Star TV ve aTV haber merkezlerinde görev aldı.1999 yılında ABD’de ‘Yeni Medya ve Türk-Yunan Çatışma Çözümleri’ üzerine eğitim aldı. Habertürk TV’nin kurucuları arasında yer alan Ongun kanalda hem yayıncı hem de idareci olarak çalıştı. Bir süre özel kanallara yapımcılık yaptı. Kurucusu olduğu yaziisleri.com internet sitesiyle dijital haberciliğe devam etti. 2014-2019 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi’nde görev aldı. Medyanın İç Savaşı isimli bir kitabı bulunan Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığına devam ediyor. Aynı zamanda İBB sözcülüğünü yürütüyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NUN SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN’DAN ETKİLEYİCİ BİR İLK ROMAN: KARANLIK HİKÂYE | Olay Haber
bodrum escort