USD
EURO
ALTIN

19 MAYIS 1919’UN 101 YIL DÖNÜMÜ TÜM YURTTA BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümünün, milletimiz ve hassaten gençlerimiz için kutlu olmasını temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Milli Mücadele’ye ruh veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve hürmetle yad ediyorum. Gençlerin ve aziz Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, başta Gazi […]

19 MAYIS 1919’UN 101 YIL DÖNÜMÜ TÜM YURTTA BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs 1919’un 101. yıl dönümünün, milletimiz ve hassaten gençlerimiz için kutlu olmasını temenni ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Milli Mücadele’ye ruh veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve hürmetle yad ediyorum.

Gençlerin ve aziz Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını saygı ile anıyorum.

Sizin gibi gençlere malik bulundukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeği başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.

Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

 

İstanbul Boğazı’nda havai fişekli 19 Mayıs kutlaması!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı İstanbul Boğazı’nda havai fişek ve ışık gösterisiyle kutladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu şehrin bu ülkenin insanları, pırıl pırıl gençleri açılan yolda yılmadan yorulmadan yürümeye devam edecekler. 19 Mayıs kutlu olsun” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul’da coşkuyla kutlandı.

Gün içinde yapılan çeşitli etkinliklerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 19 Mayıs’ı saat 21.05’te İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen havai fişek ve ışık gösterisiyle kutladı.

“19 MAYIS KUTLU OLSUN”

Twitter hesabından bir paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da şu ifadeleri kullandı:

* Fırtınalı denizler aşıldı, bin bir güçlükle baş edildi.

* Hepsi bağımsız ve özgür bir ülke içindi.

* Bu şehrin bu ülkenin insanları, pırıl pırıl gençleri açılan yolda yılmadan yorulmadan yürümeye devam edecekler.

* 19 Mayıs kutlu olsun.

İMAMOĞLU: BUGÜNE DAİR BİR MESAJ VAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı videolu mesajda hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı hem de Kadir Gecesi mesajlarını iletti.

Konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuyarak başlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

* Özgürlük ve Cumhuriyet yan yana, gelecek ve varlığının sebebi bu duygular. Atamız bizlere bunları emanet etmiş. Bugün 19 Mayıs.

* 19 Mayıs aslında bir umudun başlangıç günü. Bir doğum günü gibi. Atamız İstanbul’dan Samsun’a yola çıktı. Milleti uyandırdı ve milletçe bağımsızlık mücadelesi verildi.

* Bu güzel, cennet vatanı bize emanet ettiler. İstanbul’u, Türkiye’mizin doğusunu, batısını, güneyini, kuzeyini…

* Gerçekten 19 Mayıs bizim için çok kıymetli.

“KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN”

Bugünün aynı zamanda Kadir Gecesi’ne denk geldiğini hatırlatan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Bugün çok özel. Çünkü aynı zamanda 19 Mayıs Kadir Gecesi’yle aynı gün var oldu.

* Kaç yılda bir olur bilmiyorum. Ama bence bugüne dair bize bir mesaj var. Yani Kuran-ı Kerim’in, peygamberimiz Hz. Muhammed’e indirilişinin gecesi bu gece.

* Ve ilk sözü, yaradanın, ilk ayeti ikra… Yani oku… Yani akıl ve bilimden yana ışık tuttu aslında bize yaradan.

* Hz. Muhammed (S.A.V) peygamberimiz vasıtasıyla… Muazzam bir buluşma.

* Bugün aslında, bu zor günlerde hem bayramımızı kutluyoruz, hem de Kadir Gecesi’nde bu zor günlerden çıkış için dua ediyoruz.

* İnşallah Ramazan Bayramı ve sonrasıyla güzel günlerde bir arada olmak ve önümüzdeki yıl 19 Mayıs’ı çok daha canlı kutlamak bu güzel şehirde.

* 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

* Kadir Gecemiz mübarek olsun.

* İstanbulluları ve bütün Türkiye’mizi, cennet vatanımızı saygıyla ve minnetle selamlıyorum.

YORUMLAR


    0 YORUM

19 MAYIS 1919'UN 101 YIL DÖNÜMÜ TÜM YURTTA BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI | Olay Haber
bodrum escort