USD
EURO
ALTIN

BODRUM VE EGE’DE COVİD-19 SALGINI SONRASI KİRALIK EV VE SATILIK ARSAYA TALEP ARTTI!

Koronavirüs salgını sonrası insanlar büyükşehirlerden adeta kaçıyor.Özellikle Bodrum ve Çanakkele’de kiralık evlere büyük talep var. Zingat’ın çalışması, Kovid-19 küresel salgını ile birlikte konut arayışında denize sıfır, deniz manzaralı, bahçeli, çatı katı, teras gibi özelliklerin tercih edildiğini ortaya koydu Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra satılık arsa aramaları Türkiye’nin batı kesimine doğru büyük oranda arttı. Şirketten […]

BODRUM VE EGE’DE COVİD-19 SALGINI SONRASI KİRALIK EV VE SATILIK ARSAYA TALEP ARTTI!

Koronavirüs salgını sonrası insanlar büyükşehirlerden adeta kaçıyor.Özellikle Bodrum ve Çanakkele’de kiralık evlere büyük talep var.

Zingat’ın çalışması, Kovid-19 küresel salgını ile birlikte konut arayışında denize sıfır, deniz manzaralı, bahçeli, çatı katı, teras gibi özelliklerin tercih edildiğini ortaya koydu

Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra satılık arsa aramaları Türkiye’nin batı kesimine doğru büyük oranda arttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ziyaretçilerinin, Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının açıklandığı 11 Mart öncesi ve sonrası dönemlerde yaptığı konut aramaları analiz edildi.

11 Mart sonrası satılık yazlık ve kiralık daire aramalarında öne çıkan bölgeler belli olurken, satılık arsa aramaları Çanakkale’de yüzde 509 ve satılık prefabrik ev aramaları İzmir’de yüzde 163 arttı. 11 Mart sonrası en çok yazlık aranan üç ilçe Didim, Çeşme ve Kuşadası, en çok kiralık daire aranan bölgeler Çanakkale ve Bodrum oldu. Acil satılık ev arama oranlarının artışı ise yüzde 42’yi buldu.

– “Apartman daireleri yerine rahat edilebilecek konut veya arsaya yönelim arttı”

Konut tipi aramalarında müstakil ev, villa, yazlık, prefabrik, çiftlik taleplerinde artış yaşandı. Zingat.com ziyaretçilerinin 11 Mart ve sonrasında yazlık aramaları yüzde 165, prefabrik ev aramaları yüzde 161, müstakil ev aramaları yüzde 56, villa aramaları yüzde 52 ve çiftlik aramaları yüzde 46 daha fazla oldu. Yüzde 163’lük artış oranı ile İzmir en fazla prefabrik ev araması yapılan il olurken, satılık yazlık taleplerinin yüksek artış gösterdiği üç bölge yüzde 217 ile Didim, yüzde 149 ile Çeşme ve yüzde 145 ile Kuşadası oldu.

Kiralık daire aramaları incelendiğinde ise, bu kategoride arama oranlarının en fazla yükseldiği iki bölge yüzde 68 ile Çanakkale ve yüzde 56 ile Bodrum olurken, Zingat.com ziyaretçilerinin, satılık daire arayışlarında yüzde 94’lük artışla Arnavutköy’e ilgi gösterdikleri gözlemlendi.

Zingat’ın çalışması, Kovid-19 küresel salgını ile birlikte konut arayışında denize sıfır, deniz manzaralı, bahçeli, çatı katı, teras gibi özelliklerin tercih edildiğini ortaya koydu. Özelliklere göre konut aramalarında “denize sıfır” yüzde 111, “deniz manzaralı” yüzde 100, “bahçeli” yüzde 72, “çatı katı” yüzde 66, “teras” kelimesi yüzde 35 daha fazla arandı. bodrumageldik.com

YORUMLAR


    0 YORUM

BODRUM VE EGE'DE COVİD-19 SALGINI SONRASI KİRALIK EV VE SATILIK ARSAYA TALEP ARTTI! | Olay Haber