USD
EURO
ALTIN

ÇİN’DE İLK KEZ CAN KAYBI VE VAKA YOK!ABD ÖLÜ SAYISI 100 BİNE DAYANDI BAYRAKLAR 3 GÜN YARIYA İNİYOR!!

Çin’den flaş açıklama: Salgının başından beri ilk kez görülmedi Çin, corona virüsünün ortaya çıktığı Aralık 2019’dan bu yana ilk kez, son 24 saatte semptomatik vaka ve can kaybının yaşanmadığını açıkladı. ABD’de can kaybı artıyor! ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirenler için ülkede 3 gün boyunca bayrakların yarıya indirileceğini açıkladı. Trump, […]

ÇİN’DE İLK KEZ CAN KAYBI VE VAKA YOK!ABD ÖLÜ SAYISI 100 BİNE DAYANDI BAYRAKLAR 3 GÜN YARIYA İNİYOR!!

Çin’den flaş açıklama: Salgının başından beri ilk kez görülmedi

Çin, corona virüsünün ortaya çıktığı Aralık 2019’dan bu yana ilk kez, son 24 saatte semptomatik vaka ve can kaybının yaşanmadığını açıkladı.

ABD’de can kaybı artıyor!

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirenler için ülkede 3 gün boyunca bayrakların yarıya indirileceğini açıkladı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Corona virüs nedeniyle yaşamını yitiren Amerikalılar için önümüzdeki üç gün boyunca tüm federal binalar ve ulusal anıtlardaki bayraklar yarıya inecek.” ifadesini kullandı.

Donald Trump, ayrıca ABD ordusunda görev almış kişiler anısına da pazartesi günü bayrakların yarıda olacağını belirtti.

Covid-19 salgınından dünyada en çok etkilenen ülke konumunda olan ABD’de bugüne kadar 1 milyon 600 bin vakaya rastlanırken, 96 binden fazla kişi de yaşamını yitirdi.

İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 351 artarak 36 bin 393’e yükseldi. ABD’de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1373 artarak 96 bin 389’a yükseldi. İtalya’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 130 artarak 32 bin 616’ya yükseldi.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenler için ülkede 3 gün boyunca bayrakların yarıya indirileceğini açıkladı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Amerikalılar için önümüzdeki üç gün boyunca tüm federal binalar ve ulusal anıtlardaki bayraklar yarıya inecek.” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SON DURUM

Türkiye’de son 24 saatte 961 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu, 27 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vaka sayısının 153 bin 548 ve can kaybının 4 bin 249 olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, bugün 33 bin 633 test yapıldı, 961 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

ÇİN WUHAN

Corona virüsü dünya genelinde hızla can almayı sürdürürken, salgının ortaya çıktığı Çin’de kritik bir gelişme yaşandı. Aralık 2019’da Wuhan’da başlayan ve kısa sürede yayılan hastalığı kontrol altına alan ülkede aylar sonra bir ilk yaşandı.

Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saatte semptomatik yani belirti gösteren yeni vaka ile can kaybının görülmediğini, bunun salgının başladığı dönemden beri ilk olduğunu duyurdu.

ASEMPTOMATİK VAKALAR SÜRÜYOR

Öte yandan olası bir ikinci dalganın başlangıç sebebi olarak gösterilen asemptomatik vakalar ise devam ediyor. Paylaşılan verilere göre 28 yeni asemptomatik vakanın kayıtlara geçtiği belirtildi.

TÜM VATANDAŞLARA TEST

Asemptomatik vakaları tespit ederek salgının yeniden hortlamasının önüne geçmek isteyen yetkililer, virüsün merkezi Wuhan’da tüm vatandaşlara test uygulamaya başlamıştı.

Bu kapsamda 25 Mayıs’a dek yaklaşık 11 milyon vatandaşın taramadan geçirilmesinin hedeflendiği duyurulmuştu. Şehrin neredeyse her noktasına sağlık ekipleri yerleştirilirken testler aralıksız devam ediyor.

Çin’de 82 bin 971 kişi corona virüsüne yakalanırken, bunlardan 78 bin 258’i sağlığına kavuştu. Salgın sürecinde 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti.

YORUMLAR


    0 YORUM

ÇİN'DE İLK KEZ CAN KAYBI VE VAKA YOK!ABD ÖLÜ SAYISI 100 BİNE DAYANDI BAYRAKLAR 3 GÜN YARIYA İNİYOR!! | Olay Haber
bodrum escort