USD
EURO
ALTIN

DÜNYA’DA VE DÖRT GÜNDÜR TÜRKİYE’DE COVİD 19 SALGININDA BÜYÜK ARTIŞ VAR!BAKAN KOCA”SALGIN CİDDİYETİNİ KORUYOR”

Bakan Koca: Dünkü tablo, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle yüzleştirdi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından artan vaka sayılarını yorumladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi” açıklamasını yaptı. Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu […]

DÜNYA’DA VE DÖRT GÜNDÜR TÜRKİYE’DE COVİD 19 SALGININDA BÜYÜK ARTIŞ VAR!BAKAN KOCA”SALGIN CİDDİYETİNİ KORUYOR”

Bakan Koca: Dünkü tablo, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle yüzleştirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından artan vaka sayılarını yorumladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi” açıklamasını yaptı.

Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak kadar güçlü ve tedbirlerde deneyimliyiz. Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun” ifadesini kullandı. Koca ayrıca, ‘Kontrollü sosyal hayat, maske + mesafe’ ifadesinin yer aldığı fotoğrafı paylaştı.

KOCA’DAN MASKE HATIRLATMASI

Sosyal medya hesabından sık sık vatandaşlara hatırlatmalar ve uyarılar yapan Bakan Koca, “Koronavirüs’ün maskesi henüz düşmedi” paylaşımı yaptı.

“TOKALAŞMAYALIM”

Koca başka bir paylaşımında ise şunları dile getirdi:

Corona virüsünde son durum: Flaş Türkiye yorumu

Corona virüsünde vaka sayısı 7.8 milyonu geçerken salgının başladığı Çin’den iç karartan bir açıklama geldi. Ulusal Sağlık Komisyonu, 13 Nisan’dan beri en yüksek vaka sayısını açıkladı. Öte yandan İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian, Türkiye’deki vaka sayısındaki artış ile ilgili bir yorum yaptı. Bloomberg de vaka sayısının dört gündür arttığını yazdı.

ağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam Türkiye’deki güncel verileri açıkladı. Yapılan açıklamaya göre son 24 saatte Türkiye’de 45.092 test yapılırken, 1.459 yeni vaka tespit edildi. Ülkede bu artış ile birlikte toplam vaka sayısı 176.677’ye yükseldi.

Yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde 14 insanın yaşamını yitirdiği belirtilirken, Türkiye’de corona virüsünden yaşamını yitirenlerin sayısı 4.792’ye çıktı.

Son 24 saat içerisinde Türkiye genelinde 985 hasta iyileşirken şimdiye kadar 150 bin 87 kişi sağlığına kavuştu. Güncel verilere göre, toplam yoğun bakım hasta sayısı 684, toplam entübe hasta sayısı ise 284 oldu.

GUARDIAN: SEYAHAT YASAĞI KALKINCA TÜRKİYE’DE VAKA SAYISI ARTTI
İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian, Türkiye’deki güncel corona virüsü verilerini okurlarıyla paylaştı.

Gazete, “Bu ayın başından itibaren seyahat yasağının kaldırılması ve işletmelerin tekrar açılmasıyla birlikte artış gösterdi” yorumunu yaptı.

BLOOMBERG: VAKA DÖRT GÜNDÜR ARTIYOR
ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg de Türkiye’de son günlerde dikkat çeken corona virüsü vaka sayısındaki artışa geniş yer ayırdı. Bloomberg’in muhabiri Taylan Bilgiç’in “Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı neredeyse bir ayın en yüksek seviyesinde” başlığını attığı haberde, “Türkiye’de corona virüsü kısıtlama ve yasaklarının gevşetilmesiyle birlikte vaka sayısında artış yaşandı. Yeni vaka sayısındaki artış dördüncü gününde de devam ediyor” ifadesi kullanıldı.

Haberde, “Mayıs ayının sonundan beri gevşetilmeye başlayan yasaklar ve kısıtlamalar ile birlikte yeni vaka sayısında da artış gözlendi. 65 yaşın üzerindekilerle 18 yaşın altındakilere uygulanan yasaklar kaldırıldı ve turizm mevsiminin başlamasıyla şehirlerarası ulaşıma da izin verildi. Tiyatrolar açılırken, iç hat uçuşları da yeniden başladı” yorumu yapıldı.

ÇİN’DE 2 AYDAN BERİ EN KÖTÜ SAYI
Corona virüsü salgınının başlangıç noktası olarak bilinen Çin’de 13 Nisan’dan beri en yüksek vaka sayısı açıklandı. İkinci dalga paniğinin yayılmasına sebep olan salgın hastalık ile ilgili açıklama yapan Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saatte 57 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada 36 vakanın Pekin’de görüldüğü belirtilirken Pekin’deki vakaların yakınndan izlendiği de duyuruldu.

Çin’de vaka sayısının artış göstermesi üzerine başkent Pekin’deki Xinfadi halinde önlemler artırıldı. Bir görevli hale girenlerin ateşini ölçerken görüntüleniyor.

Yaşanan “ikinci dalga paniği” ile birlikte pazar yerlerine yakın olan 11 bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. Öte yandan Fransız haber ajansı AFP, polislerin pazar yerlerine ve gıda marketlerine baskınlar düzenlemek için gönderildiğini öne sürdü. Corona virüsünün nasıl çıktığına dair net bir açıklama yapılmazken, uzmanlar geçen aylarda salgının canlı hayvan pazarından yayıldığını öne sürmüştü.

Çin’de yaşanan panik ile birlikte Pekin belediye sözcüsü, “Olağandışı bir döneme girdik. Pekin, corona virüsü testinin çapını genişletmeli” ifadesini kullandı.

NEW YORK’TA UMUT VERİCİ SONUÇ
Corona virüsü salgınının merkez üssü haline gelen ve toplamda 2.1 milyondan fazla insanın Covid-19 olduğu ABD’den umut verici bir açıklama geldi. ABD’de corona virüsü salgınından en çok etkilenen eyaletlerden biri olan New York’ta salgının etkisinin azalmaya başladığına dair bir açıklama yapıldı.

Eyalet Valisi Andrew Cuomo, salgının başladığı günden beri en düşük günlük ölüm sayısının kayıtlara geçtiğini açıkladı. Cuomo, Mart ayının sonundan beri hastaneye kaldırılan hastaların sayısının en düşük seviyeye gerilediğini aktardı.

Cuomo, “Dün 32 New Yorkluyu corona virüsüne kaybettik. Bu salgının başladığı günden beri Covid-19’a bağlı ölümlerde en düşük sayıydı. Ayrıca 20 Mart’tan beri hastaneye kaldırılan hasta sayısında da en düşük seviyeyi gördük” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

DÜNYA'DA VE DÖRT GÜNDÜR TÜRKİYE'DE COVİD 19 SALGININDA BÜYÜK ARTIŞ VAR!BAKAN KOCA''SALGIN CİDDİYETİNİ KORUYOR'' | Olay Haber
bodrum escort