USD
EURO
ALTIN

KÖYLÜ SATACAK!BODRUM’DA ÜRETİCİ PAZARLARINA İLGİ BÜYÜK OLDU

Üretici pazarları açıldı, ilgi büyük oldu Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, üretici pazarlarının ilki Bodrum kapalı pazar yerinde açıldı. Bodrum Belediye Başkanı CHP ‘ li  Ahmet Aras Bodrum TARKO Başkanı Cesur Öncel ve Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç açılışta bulundu , üreticilerle sohbet etti. Bodrum ilçe sınırları […]

KÖYLÜ SATACAK!BODRUM’DA ÜRETİCİ PAZARLARINA İLGİ BÜYÜK OLDU

Üretici pazarları açıldı, ilgi büyük oldu

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, üretici pazarlarının ilki Bodrum kapalı pazar yerinde açıldı. Bodrum Belediye Başkanı CHP ‘ li  Ahmet Aras Bodrum TARKO Başkanı Cesur Öncel ve Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç açılışta bulundu , üreticilerle sohbet etti.

Bodrum ilçe sınırları içinde ikamet eden 80 üretici, Bodrum kapalı pazar yerinde açtıkları tezgahlarda, tarlalarında veya bahçelerinde ürettikleri ürünleri tüketiciyle buluşturdu. Bodrum Belediyesi tarafından üreticiden herhangi bir ücret alınmamasının yanı sıra, kadın üreticileri daha fazla desteklemek adına ‘kadın üretici kotası’ nın bulunduğu belirtildi.

Bitez Ağaçlı Kafe’de ürün satışlarına başlayan, Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerinin bir bölümü de üretici pazarında stand açtı.

BODRUM’DA TURİZMDEN ÖNCE TARIM VARDI

Aras “Bodrum’da turizm dışında farklı bir ekonomi yaratmak istedik ve tarıma vurgu yaptık. Çünkü Bodrum’da turizmden önce tarım vardı. Belediye olarak öncelikle tarımsal hizmetler müdürlüğümüzü kurduk ve adımlar attık. Ardından da bir kooperatif kurulması için ön ayak olduk.Şimdi de üretici pazarlarımızın ilkini bugün açtık. Burada Bodrum’un bitki örtüsüne ait adaçayı, kekik, karabaş otu gibi aromatik ürünlerin yanında tamamen organik domates, salatalık, biber ve bir çok sebze meyveyi bulabilirsiniz” dedi.

Üretici pazarları her hafta Çarşamba günleri Bodrum’da, Cuma günleri Yalıkavak’ta, Cumartesi günleri de Ortakent’te kurulacak. İlerleyen günlerde sayının artırılması planlanıyor.

Bugün Bodrum pazarı içerisinde kurulacak standlarda Bodrumlu üreticinin el emeği göz nuru ile ürettiği ürünler satışa sunulacak.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada  “Bodrum’un bereketli topraklarında yetişen ürünler, tüketicisiyle buluşuyor. Belediyemiz ve TARKO  işbirliğinde üretici pazarlarımız açılıyor. İlk pazarımız, 15 Temmuz Çarşamba günü Bodrum pazaryerinde kuruluyor.

Cuma günü Yalıkavak, cumartesi ise Ortakent pazaryerinde Bodrum üreticisinin taptaze ve sağlıklı ürünlerini bulabileceksiniz. Üretimde ve satışta, Bodrum üreticisinin yanındayız” denildi.

YORUMLAR


    0 YORUM

KÖYLÜ SATACAK!BODRUM'DA ÜRETİCİ PAZARLARINA İLGİ BÜYÜK OLDU | Olay Haber
bodrum escort