USD
EURO
ALTIN

PROF.DR ŞİMŞEK ”BODRUM’DA TATİLCİLERİN YÜZDE 80 MASKE TAKMIYOR” TATİLCİLER PLAJA AKIN ETTİ

PANDEMİMDEN BUNALAN TATİLCİLER PLAJA AKIN ETTİ! Muğla’nın Bodrum ilçesine bayram tatili için gelenler sabah saatlerinde bayramlaştıktan hemen sonra plajlara akın etti. Yerli turistler yaklaşık 40 derece hava ve 24 derece deniz suyu sıcaklığında tatilin tadını çıkardı. Doluluk oranı otellerde yüzde 70’ leri aştı. Besiad Başkanı Engin Kaplan “Türk turizmi tarihinin en kötü ve ağır ekonomik […]

PROF.DR ŞİMŞEK ”BODRUM’DA TATİLCİLERİN YÜZDE 80 MASKE TAKMIYOR” TATİLCİLER PLAJA AKIN ETTİ

PANDEMİMDEN BUNALAN TATİLCİLER PLAJA AKIN ETTİ!
Muğla’nın Bodrum ilçesine bayram tatili için gelenler sabah saatlerinde bayramlaştıktan hemen sonra plajlara akın etti.
Yerli turistler yaklaşık 40 derece hava ve 24 derece deniz suyu sıcaklığında tatilin tadını çıkardı. Doluluk oranı otellerde yüzde 70’ leri aştı. Besiad Başkanı Engin Kaplan “Türk turizmi tarihinin en kötü ve ağır ekonomik koşullarından geçiyor. Bodrum pandemi dönemi sonrasında akla gelen ilk turistik merkezlerden olmayı başardı” dedi.

PLAJLARDA HAREKETLİLİK YAŞANDI

Sabah erken saatlerden itibaren kent merkezindeki Paşatarlası, Kumbahçe ve Gümbet Plajları yerli turistlerin akınına uğradı. Yüzlerce turist ise günübirlik tur tekneleri ile mavi yolculuğa çıkarak cennet adaları ve koyları gezdi. Otellerdeki doluluk oranlarının ise yüzde 70 ‘lerin üzerine çıktığı belirtildi. Bodrum’da nüfusun dörte katlanması nedeniyle belediye zabıta ve itfaiye ekipleri 24 saat alarma geçti.

PROF.DR.MEHMET ŞİMŞEK TATİLCİLERİ UYARDI

Ünlü Profesör Bodrum’da bu manzarayı gördü şok oldu…100 kişiden 80’ninde maske yok
Muğla’nın Bodrum ilçesine tatil için gelen ünlü Prof.Dr. Mehmet Ceylan turistik ilçenin sahillerinde ve restoranlarında manzarayı görünce şok oldu.

BAYRAMLAŞMA 4 GÜNE YAYILMALI

Ceyhan toplu taşıma araçlarının kullanımında araçların kesinlikle kalabalık olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini ve bayramlaşmanın ilk günlerinde acele edilmemesini dört güne yayılmasını önerdi.

YAŞLILARIN BAYRAMINI TELEFON İLE KUTLAYIN

Prof. Dr. Ceyhan bayramlaşmada ise mutlaka pandemi kurallarına uyulması gerektiğini belirterek “ İdeali yaşlılarımızın, risk grubundaki yakınlarımızın bayramını telefonla kutlamak. Mutlaka gidilecekse kalabalık olmamalı, açık havada bayramlaşma tercih edilmeli. Sosyal mesafe ve maske kuralına mutlaka uyulmalı. Yani öpüşmek, el öpmek, sarılmak yok. Bayram ikramları, ortadan yenecek şekilde olmamalı. Küçüklere harçlık verilecekse zarf içinde verilmeli. Eller yıkanmalı. Büyüklerimizin evinden ayrılmadan önce ellerimizi değdiğimiz yerleri alkollü mendil ya da dezenfektan ile temizlemeliyiz” sözlerini kullandı.

BODRUM VE SAHİL KENTLERİNDE TATİL YAPANLARI UYARDI

Prof. Dr. Ceyhan “Bayram tatili için buradayım. Bodrum’dakilere bakıyorum.  Aylardır ne olursa olsun ülkemizin her yerinde pandemi kurallarının birebir uyulmasını söylüyoruz. Tehlikeli süreci henüz atlatmadık.  Elli kişiyle karşılaştığımda, 40’ında maske yok. Geri kalan 10’unun maskesi ise düzgün takılmamış olduğunu görüyoruz. Sosyal mesafe kurallarına uyulmuyor. Vatandaşlar da işletmeler de uymuyor. Tatile gelen çok rahatlamış, bu kadarda olmaz. Onlar da rahat davranırsa ortaya iyi bir sonuç çıkmaz. Açık alanlarda ortaya çıkmış çok sayıda vaka gördük. Açık havada yapılan nişanlar, askere uğurlama törenleri gibi. Mesafe bir buçuk metrenin altına indiyse, maske de takmadıysanız virüs açık alan-kapalı alan dinlemez” diyerek sözlerini tamamladı.YAŞAR ANTER-ANTERHABER.COM

YORUMLAR


    0 YORUM

PROF.DR ŞİMŞEK ''BODRUM'DA TATİLCİLERİN YÜZDE 80 MASKE TAKMIYOR'' TATİLCİLER PLAJA AKIN ETTİ | Olay Haber
bodrum escort