USD
EURO
ALTIN

BODRUM’DA TATİLCİLER GÜNDÜZLERİ PLAJDA KUCAK KUCAĞA GECELERİ DİSKOLARDA DUDAK DUDAĞA

Bodrum’a akın eden yazlıkcılar ve bayram tatilcileri pandemi döneminde işin çivisini çıkardılar.Önce  ev sahipleri ve misafirleri,kiracılar,kiracıların arkadaşları siteleri tıka basa doldurdu.Plajlarında yer bulunmaz oldu. Bunun üstüne bayram tatilcileri ise adeta Bodrum’a akın akın gelerek tıka basa doldurdular.Yakın şehirlerden günü birlik gelenlerde üstüne tuz biber ekti.   Sitelerde bunun en çarpıcı örneklerini yaşanıyor.Önce ev sahipleri ,sonra […]

BODRUM’DA TATİLCİLER GÜNDÜZLERİ PLAJDA KUCAK KUCAĞA GECELERİ DİSKOLARDA DUDAK DUDAĞA

Bodrum’a akın eden yazlıkcılar ve bayram tatilcileri pandemi döneminde işin çivisini çıkardılar.Önce  ev sahipleri ve misafirleri,kiracılar,kiracıların arkadaşları siteleri tıka basa doldurdu.Plajlarında yer bulunmaz oldu.
Bunun üstüne bayram tatilcileri ise adeta Bodrum’a akın akın gelerek tıka basa doldurdular.Yakın şehirlerden günü birlik gelenlerde üstüne tuz biber ekti.
  Sitelerde bunun en çarpıcı örneklerini yaşanıyor.Önce ev sahipleri ,sonra çocukları,torunları,akrabaları geldi.Bir evde en az 6 ile 10 kişi kalıyor.Yurt dışından gelemeyenler evlerinin anahtarlarını akraba ve tanıdıklarına verdiler onlarda tıka basa doldular.Birde kiracı sorunu var sitelerde.Ev kiralayanlar  10 kişilik grup oluşturuyor.
Bodrum’da yazlıkcıların ve bayram tatiline gelenler ile nüfus 1 milyonu geçti.
Sizin anlayacağınız artık insanlar üst üste.Bırakın plajı denizde bile yer bulmak zor.Hiç kimse maske takmıyor ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmiyor.Sanki salgın ,pandemi,corona morona ,covid 19 vakaları hiç olmamış gibi insanların umurunda değil.
Bu kadar sorumsuzluk,vurdum duymazlık olur mu hiç?
Bodrum’da ve sahillerde gözlemim tatilci insanlar hiç bir önlem almadan sorumsuzca covid 19,pandemim vakası hiç yokmuş gibi sorumsuzca sahillerde plajlarda,denizde  üst üsteler.
Bayram tatilcileri ve yazlıkçılar Bodrum’da salgını hiç takmayarak gündüzleri plajlarda kucak kucağa .
Geceleri ise bar ve diskolarda ise bayramcılaryanak yanağa, dudak dudağa çılgınlar gibi eğleniyorlar.
Pandemime meydan okurcasına tatillerin sürdürenler yarın başlarına ne geleceğini hiç düşünmüyorlar(olayhaber.com)

BOŞVERMİŞLİK TAVAN YAPTI TATİLLERİNİ UZATTI

Muğla’nın Bodrum ilçesine Bayram Tatili için gelenler geri dönmek istemiyor. Bazı yerli turistler tatillerini uzatmanın yolunu ararken, sosyal mesafe ve maskesiz sahillerin ardından yapılan coronavirüs uyarısı üzerine zabıta ekipleri alarma geçti, yoğun şekilde maske denetimi başlatıldı.
Muğla’nın Bodrum ilçesine Bayram Tatili için gelenler sıcak ve güneşli havanın tadını çıkartırken bir çok turist geri dönmek istemedi. Bodrum sahilleri renkli ve az sayıda yabancı turistlerin akınına uğrarken, Hollanda ve Almanya’dan fırsatını bulup Türkiye’ye gelen gurbetçilerde tatilin tadını çıkardı.

4-7 GÜN ARASINDA TATİLİ UZATTILAR

Anadolu’nun farklı illerinden gelen yerli turistlerin önemli bölümü tatillerini 4-7 gün arasında uzattı. Arkadaşları ile Berlin’den tatile gelen 32 yaşındaki elektrik teknisyeni Güneş Şahin “Geleli bir hafta oldu ama hava o kadar güzel ki tatile doyamadık. Üstelik konaklama ücretleri de çok uygun. Bu nedenle 5 gün daha tatilimizi uzatıp önümüzdeki hafta sonu döneceğiz” dedi.

BODRUM’DAN ÇOK MEMNUN KALDIK YİNE GELECEĞİZ 

Sakarya’dan 1,5 yaşındaki yeğeni Alya Umay kocabaş ve ailesi ile birlikte tatile gelen Peyzaj Mimarı 22 yaşındaki Buse Baş “ Bodrumu çok sevdik her alanda eğleneceğimiz aktiviteler özellikle çocuklu aileler içinde konforlu yerleri var,  denizinin  berraklığından plajın temizliğinden halkının sıcak samimiyetinden çok memnun kaldık,  artık her yaz gelmek istediğimiz tatil yerlerimizden birisi oldu,  burayı çok sevdik.

BAŞKAN ARAS:OTELLERDE VE MEKANLARDA VAKA YOK

Ahmet Aras “Bodrum’da oteller ve mekanlarda vakaya rastlanmadı”
Bodrum’da Kovid-19 vaka sayısında artış olmadığını belirten CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Tedbirlerini en üst seviyede alan oteller ve mekanlarda şimdiye kadar herhangi bir vakaya rastlanmaması, Bodrum’un güvenli bölge olduğunu gösteriyor. Tedbirlere titizlikle uymaya devam etmemiz durumunda, bayramı sağlıklı ve güvenli bir şekilde tamamlayacağız” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTTIRDI

Belediye ekiplerinin bayram dolayısıyla denetimlerini artırdığını kaydeden  Aras, “Önceliğimiz, halkımızın sağlığı ve güvenliği. Bizler bayram süresince yoğun mesai harcayarak tedbirleri kontrol ediyoruz ancak bu konuda en büyük sorumluluk esnafımıza, işletmelerde çalışan personellerimize ve halkımıza düşüyor. Doğru maske kullanımı, sosyal mesafe ve bireysel hijyen konusunda her zamankinden daha duyarlı olmalıyız.”diye konuştu.

Sosyal paylaşım mecralarında, Bodrum’daki vaka sayısına ilişkin gerçeği yansıtmayan bir takım paylaşımlar yapılmasını da eleştiren Aras, resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesi çağrısında bulundu. ANTERHABER.COM

YORUMLAR


    0 YORUM

BODRUM'DA TATİLCİLER GÜNDÜZLERİ PLAJDA KUCAK KUCAĞA GECELERİ DİSKOLARDA DUDAK DUDAĞA | Olay Haber
bodrum escort