USD
EURO
ALTIN

HAKKI YETEN-SÜLEYMAN SEBA FOTOĞRAFINI ÇEKEN EFSANE GAZETECİ İLYAS NAMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Çok değerli meslektaşım dostum ve ağabeyim gazeteci İlyas Namoğlu aramızdan ayrıldı.İlyas ağabeyimizi kaybetmekten dolayı üzüntümüz çok büyük.Allah rahmet eylesin,mekanıcennet olsun.Eşi Zuhal hanıma,oğluna ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.. ‘Spor basınının ve Hürriyet Gazetesinin efsane foto muhabirlerinden İlyas Namoğlu hayatını kaybetti. Efsane gazeteci İlyas Namoğlu hayatını kaybetti! Süleyman Seba ve Hakkı Yeten’in fotoğrafının hikayesi… TSYD’ye uzun […]

HAKKI YETEN-SÜLEYMAN SEBA FOTOĞRAFINI ÇEKEN EFSANE GAZETECİ İLYAS NAMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Çok değerli meslektaşım dostum ve ağabeyim gazeteci İlyas Namoğlu aramızdan ayrıldı.İlyas ağabeyimizi kaybetmekten dolayı üzüntümüz çok büyük.Allah rahmet eylesin,mekanıcennet olsun.Eşi Zuhal hanıma,oğluna ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum..

‘Spor basınının ve Hürriyet Gazetesinin efsane foto muhabirlerinden İlyas Namoğlu hayatını kaybetti.

Efsane gazeteci İlyas Namoğlu hayatını kaybetti! Süleyman Seba ve Hakkı Yeten’in fotoğrafının hikayesi…

TSYD’ye uzun yıllar hizmet eden, Hürriyet Gazetesi’nin efsane muhabirlerinden İlyas Namoğlu vefat etti. 77 yaşında hayata gözlerini kapatan Namoğlu’nun naaşı yarın(salı) günü öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilecek.

İlyas Namoğlu için Salı günü saat 13:00’da TSYD Genel Merkezi’nde bir tören yapılacak.

İlyas Namoğlu, Beşiktaş efsanesi Baba Hakkı’nın (Hakkı Yeten) efsane başkan Süleyman Seba’yı alnından öptüğü unutulmaz fotoğrafı çeken gazeteciydi.

EFSANE FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

İlyas Namoğlu, 2017 yılında Cengiz Özbek’e 1986 yılında çektiği o fotoğrafın hikayesini şu sözlerle anlatmıştı:

“Süleyman Başkan’ın ilk dönemiydi. Hakkı Yeten ise Onursal Başkan’dı. Akaretler‘deki kulüp binasında otururlarken, Süleyman Başkan Hakkı Yeten’e Beşiktaş Kulübü’ne kazandırılan yeni arsalardan bahsediyordu. Ben de Süleyman Başkan’a ‘Gidelim bakalım, haber yapalım’ dedim. Süleyman Başkan bu tarz işleri sevmediği için önce istemedi. Sonra zar zor ikna oldu ve şu an Akatlar Spor Salonu’nun bulunduğu arsaya geldik. Süleyman Başkan yeni arazi ve projelerini anlatınca, Hakkı Yeten de ‘Beşiktaş’a büyük hizmetlerin oldu. Alnından öpülecek adamsın’ deyip Seba’yı öptü. Ben de o anı ölümsüzleştirdim”

“Böylesine değerli iki ismin, iki tarihi devin toplumun karşısına bu şekilde çıkmasına vesile olmak gurur verici. Böyle bir eseri yaratmak herkese nasip olmaz. Her zaman övündüğüm bir iş oldu. Halen daha bu fotoğrafın kullanılması gurur verici bir olay”

YORUMLAR


    0 YORUM

HAKKI YETEN-SÜLEYMAN SEBA FOTOĞRAFINI ÇEKEN EFSANE GAZETECİ İLYAS NAMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ | Olay Haber