USD
EURO
ALTIN

VELİEFENDİ’DE ÇİFTE BAYRAM!GAZİ KOŞUSU KOŞULUYOR

Gazi Koşusu bugün koşuluyor… Veliefendi’de çifte bayram! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen ve 94’üncüsü gerçekleştirilecek olan dev klasik Gazi Koşıusu, saat 17.15’te koşulacak. Büyük favori Call To Victory kazanırsa jokeyi Ahmet Çelik kırılması güç bir rekorun sahibi olacak. İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bugün Gazi Koşusu şöleni yaşanacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına 94. […]

VELİEFENDİ’DE ÇİFTE BAYRAM!GAZİ KOŞUSU KOŞULUYOR

Gazi Koşusu bugün koşuluyor… Veliefendi’de çifte bayram!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen ve 94’üncüsü gerçekleştirilecek olan dev klasik Gazi Koşıusu, saat 17.15’te koşulacak. Büyük favori Call To Victory kazanırsa jokeyi Ahmet Çelik kırılması güç bir rekorun sahibi olacak.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bugün Gazi Koşusu şöleni yaşanacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına 94. kez düzenlenen ve Zafer Bayramı ile aynı güne denk gelen Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, saat 17.15’te koşulacak. 2400 metre çim pistte gerçekleşecek olan yarışa 14’ü erkek, 1’i de dişi olmak üzere 15 safkan 3 yaşlı İngiliz atı katılacak.

Pandemi nedeniyle yaklaşık 2 ay rötarlı gerçekleşecek Gazi Koşusu, tarihinde ikinci kez planlanan gün dışında koşulacak. Yine tarihinde ikinci kez Zafer Bayramı’nda koşulacak yarışın bu sezonki birincilik ikramiyesi 1 milyon 750 bin TL…

YAKLAŞIK 3 MİLYON TL ÖDÜL

Koşuyu kazanacak at sahibi, eğer safkanı kendi yetiştirdiyse kayıt ücretleri, taksit ücretleri ve at sahibi primi ile birlikte 2 milyon 958 bin 375 TL’nin sahibi olacak.

Gazi Koşusu’nun en önemli provaları olarak gösterilen Erkek Tay Deneme ve Sait Akson koşularını birincilikle tamamlayan Call To Victory, yarışın en büyük favorisi olarak gösteriliyor.

Bu safkana binen jokey Ahmet Çelik, eğer bu koşuyu da kazanırsa üst üste 6. Gazi şampiyonluğunu yaşayıp kırılması güç bir rekora imza atacak.

9 KANAL CANLI YAYINLAYACAK

94. Gazi Koşusu, bu kez birçok TV’den canlı yayınla yarışseverlerle buluşacak. TJK TV’nin yanı sıra T.A.Y TV, Digiturk, Kanal D, TRT Spor, Haberturk, TV100, Haber Global ve A Spor, Gazi Koşusu’nu naklen yayınlayacak. Yarış yayınları, 2’si süper slow motion, 1’i drone, 1’i araç üstü takip, 1’i jimmy jim olmak üzere yaklaşık 30 kamera ve 100 kişilik ekiple çekilecek.

Ayrıca internet kullanıcıları da TJK TV ve T.A.Y TV’nin YouTube kanalları üzerinden de yarışı HD olarak takip edebilecek.

Gazi Koşusu’nda yarışacak safkanlar:

1……Call To Victory……… Ayşegül Kurtel………….Ahmet Çelik

2……Coach……………………Erhun Eti……………. Ayhan Kurşun

3……Çakalınoğlu………Baran D. Cemiloğlu……. Sadettin Boyraz

4……Dembe………………Sabahattin Yavuz……… Mertcan Çelik

5……Full Throttle…………Hilal Yöney………….. Mehmet Kaya

6……King Man Go……….Hüseyin Akarsu………..Gökhan Gökçe

7……Kingsman…………… Adem İpek…………… Hışman Çizik

8……Lord Of Game………Recep Avşar………. Gökhan Kocakaya

9……Powerman………..H. Hüseyin Temel………Özcan Yıldırım

10…..Premium Mover…..Korhan Berberoğlu…….. Mustafa Çiçek

11……Sozopol…………. Fedai Kahraman……..Mehmet Akyavuz

12……Upper Cut………… Ayşegül Aksoy…………. Akın Sözen

13……Vernazza……….. Veysel Kahraman………. Halis Karataş

14……Zabun……….. Tuğban İzzet Aksoy………. Tolga Yıldız

15…….Prior……………….Ahmet Bakır…………..Müslüm Çelik

(sozcu.com.tr)

YORUMLAR


    0 YORUM

VELİEFENDİ'DE ÇİFTE BAYRAM!GAZİ KOŞUSU KOŞULUYOR | Olay Haber