USD
EURO
ALTIN

TURİZM CENNETİ MUĞLA’DA 32 JEOTERMAL KUYU AÇILMASI İHALEYE ÇIKTI!FETHİYE VE MARMARİSLİLERDEN SERT TEPKİ

Muğla’da jeotermal kaynak alanları ihaleye çıkarıldı, çok sert tepki var Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı , il genelinde 32 jeotermal kaynak alanının ihaleye çıkarıldığını Resmi Gazete aracılığı ile duyurdu. CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban “Jeotermal kaynak aranacak yerde daha öncede eylem yaptık ve iktidarı uyardık, bu yola başvurmayın dedik, ancak bunlar halkın canı, […]

TURİZM CENNETİ MUĞLA’DA 32 JEOTERMAL KUYU AÇILMASI İHALEYE ÇIKTI!FETHİYE VE MARMARİSLİLERDEN SERT TEPKİ

Muğla’da jeotermal kaynak alanları ihaleye çıkarıldı, çok sert tepki var
Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı , il genelinde 32 jeotermal kaynak alanının ihaleye çıkarıldığını Resmi Gazete aracılığı ile duyurdu.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban “Jeotermal kaynak aranacak yerde daha öncede eylem yaptık ve iktidarı uyardık, bu yola başvurmayın dedik, ancak bunlar halkın canı, işi, ekmeğinin derdine bakacağına rant ve çıkar sağlama peşine düştüler” diye konuştu.

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığının konuya ilişkin ilanının Resmi Gazete’ de yayınlandığı açıklandı.

32 YERDE JEOTERMAL KAYNAK ARANACAK

Muğla’nın Marmaris ve Fethiye  ilçelerindeki  28’i arama, 4’ü işletme olmak üzere toplam 32 jeotermal kaynak ve doğal mineralli su arama ve işletme ruhsat sahası açık teklif usulüyle ihale edilecek.

Alanları 119,  49  ve  56 hektar olan  muhammen bedelleri ise 30 bin 780 – 170 bin 700 lira arasında değişen arama ruhsatlı sahalarla alanları 20 – 4800,56 hektar, muhammen bedelleri ise 51 bin 300 – 656 bin 717 lira arasında değişen işletme ruhsatlı sahaların ihaleleri 20 Ekim saat 14.00’te Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı salonunda  yapılacak.

CHP’Lİ ALBAN TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban “Jeotermal enerjiye bağlı olarak salınan atıklardaki tehlikeli kimyasallar, temiz yeraltı sularının kirlenmesi gibi birçok telafisi mümkün olmayan çevresel etkiler ortaya çıkacaktır. Toprağımız, derelerimiz, yer altı sularımız ve denizlerimiz büyük bir tehdit altında kalacak ve kirlenecektir.  AKP iktidarının iş başına geldiğinden beri talan ve yağma politikası, ne virüs dinliyor, ne salgın hastalık dinliyor. Milletin canıyla uğraştığı, kendini, ailesini ve çevresinin sağlığını düşündüğü şu günlerde, birileri belli ki bunu fırsat bilerek doğayı yağmaya ve talana kalkışıyor. Engellemek için ne gerekiyorsa yapacağız. Jeotermal kaynak aranacak yerde daha öncede eylem yaptık ve iktidarı uyardık, bu yola başvurmayın dedik, ancak bunlar halkın canı, işi , ekmeğinin derdine bakacağına rant ve çıkar sağlama peşine düştüler” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediye Başkanı CHP’li Alim Karaca, sivil toplum örgütleri ve CHP Milletvekilleri Süleyman Girgin ile Mürsel Alban bölgede yaptıkları eylemler ve basın açıklamaları ile ihalelerin iptal edilmesini  istemişlerdi.anterhaber.com

YORUMLAR


    0 YORUM

TURİZM CENNETİ MUĞLA'DA 32 JEOTERMAL KUYU AÇILMASI İHALEYE ÇIKTI!FETHİYE VE MARMARİSLİLERDEN SERT TEPKİ | Olay Haber