maltcasino
Araç kiralama evden eve nakliyat DAĞITIMINA BAŞLANAN COVİD-19 AŞISI UMUT OLDU !AMA ANTHONY FAUCİ UYARDI:CORONA AŞISININ VERİLERİ İYİ İNCELENMEDİ | Olay Haber
USD
EURO
ALTIN

DAĞITIMINA BAŞLANAN COVİD-19 AŞISI UMUT OLDU !AMA ANTHONY FAUCİ UYARDI:CORONA AŞISININ VERİLERİ İYİ İNCELENMEDİ

ABD’de bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, İngiltere’nin Pfizer’ın corona virüsü (Covid-19) aşısını onaylayarak acele ettiğini belirterek, klinik deneylerde ortaya çıkan verileri yeterince iyi incelemediğini ifade etti.ny Fauci: Corona aşısının klinik verileri iyi incelenmedi. BioNTech’te corona aşısı müjdesi: Özlem Türeci açıkladı Pfizer ile corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech’in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci flaş […]

DAĞITIMINA BAŞLANAN COVİD-19 AŞISI UMUT OLDU !AMA ANTHONY FAUCİ UYARDI:CORONA AŞISININ VERİLERİ İYİ İNCELENMEDİ

ABD’de bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, İngiltere’nin Pfizer’ın corona virüsü (Covid-19) aşısını onaylayarak acele ettiğini belirterek, klinik deneylerde ortaya çıkan verileri yeterince iyi incelemediğini ifade etti.ny Fauci: Corona aşısının klinik verileri iyi incelenmedi.

BioNTech’te corona aşısı müjdesi: Özlem Türeci açıkladı

Pfizer ile corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech’in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci flaş açıklamalarda bulundu… Türeci, “Aşıların dağıtım sürecine başladık” dedi.

ABD’nin pandemiyle mücadelesinin önde gelen üyelerinden Dr. Anthony Fauci, İngiltere’nin sağlık yetkililerinin aşı deneme verilerini ABD yetkililerinin yaptığı gibi dikkatli incelemediğini söyledi.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) geçtiğimiz günlerde Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği aşıyı onaylamıştı.

ABD’nin verileri detaylı incelediğini belirten Fauci, “ABD halkına bunun güvenli ve etkili bir aşı olduğunu garanti etmek için verileri çok dikkatli bir şekilde inceliyoruz. FDA ile düzenleyici bir yaklaşımın altın standardına sahibiz. İngiltere bunu o kadar dikkatli yapmadı” dedi. Fauci, İngilterenin aşıya onay vermesi konusunca aceleci davrandığını belirtti.

AŞIYA ONAY VEREN İLK ÜLKE

İngiltere’nin de dahil olduğu Birleşik Krallık, Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği corona virüsü aşısına onay vermiş ve corona virüsü aşısına onay veren ilk ülke olmuştu.

Karar sonrası Birleşik Krallık’taki aşı komitesi, ilk olarak kimlerin corona virüsü aşısına erişebileceğini açıklayacak.

Pfizer-BioNTech ve Moderna geçen haftalarda yüzde 90’lara varan etkililik oranı elde eden aşılar geliştirdiklerini duyurmuştu.(DHA)

Corona virüsü salgınına karşı büyük bir umut olan Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısı ile ilgili flaş açıklamalar geldi…

 BioNTech’te corona aşısı müjdesi: Özlem Türeci açıkladı

Açıklamayı şirketin üst düzey yöneticilerinden olan ve CMO yani Sağlık Bölümü Başkanı olan Dr. Özlem Türeci yaptı… Profesör Uğur Şahin ile birlikte şirketi yöneten Özlem Türeci, “Corona virüsü aşısının dağıtım sürecine başladık. Birleşik Krallık’ta önümüzdeki günlerde aşının dağıtılmasını bekliyoruz” dedi.

Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi olarak servis ettiği açıklamalarda Türeci, “Birleşik Krallık’ın onayıyla şartlı pazarlama izni almak için başvurduk. ABD’nin Gıda ve İlaç Dairesi’nden ve İngiliz İlaç Ajansı’ndan kararların Aralık ayının ortasında çıkmasını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

BioNTech’in CFO’su Sean Marett, “10’dan fazla ülkeyle anlaşma yaptık, birçok ülkeyle de görüşmelerimiz devam ediyor. Kanada, Singapur, AB, Japonya, ABD, Birleşik Krallık’la anlaşma yaptık” dedi.sozcu.com.tr

 

YORUMLAR


    0 YORUM

DAĞITIMINA BAŞLANAN COVİD-19 AŞISI UMUT OLDU !AMA ANTHONY FAUCİ UYARDI:CORONA AŞISININ VERİLERİ İYİ İNCELENMEDİ | Olay Haber