Araç kiralama evden eve nakliyat TALİHSİZ İZMİR'İ BU SEFER SEL VURDU!İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI | Olay Haber
USD
EURO
ALTIN

TALİHSİZ İZMİR’İ BU SEFER SEL VURDU!İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI

İki kişi hayatını kaybetti! Korkutan uyarı: Felaket yaşanıyor, evden çıkmayın İzmir’de gece saatlerinde başlayan yağış afete dönüştü. Derelerde taşma nedeniyle trafikte olan çok sayıda araç sular altında kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sosyal medya üzerinden vatandaşları evden çıkmamaları konusunda uyardı. Menderes ilçesinde hayatını kaybeden kişi sayısının 2’ye […]

TALİHSİZ İZMİR’İ BU SEFER SEL VURDU!İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI

İki kişi hayatını kaybetti! Korkutan uyarı: Felaket yaşanıyor, evden çıkmayın

İzmir’de gece saatlerinde başlayan yağış afete dönüştü. Derelerde taşma nedeniyle trafikte olan çok sayıda araç sular altında kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sosyal medya üzerinden vatandaşları evden çıkmamaları konusunda uyardı. Menderes ilçesinde hayatını kaybeden kişi sayısının 2’ye yükseldiği öğrenildi.

İzmir’de dün gece başlayan sağanak yağış etkisini sürdürüyor. Meteroroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre Şubat ayı yağış ortalaması metrekareye 102 kilogram olan İzmir’de geceden bu yana metrekareye 126 kilogram yağış düştüğü kaydedildi. Kentin bütün dereleri taştı. Birçok su kanalı ve alt geçit tıkandı.

Caddeler adeta göle dönüştü. Otobüslerin içini su bastı. Otomobiller sular altında kaldı, sürüklendi. Şu ana kadar 673 ev ve iş yerinde su bakını oluştu, 23 mahsur kalma vakası yaşandı. Tarım alanları da sular altında kaldı, birçok ekili tarlada zarar oluştu. Yüzlerce küçükbaş hayvan telef oldu.

2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Acı haberler Menderes İlçesi’nden geldi. Yeniköy’de dere taşkını nedeniyle sel suyuna kapılan bir vatandaş yaşamını yitirdi. 45 – 50 yaşlarında bir erkek olduğu belirtilen kişinin kimliği henüz tespit edilemedi. Öte yandan Menderes ilçesinde bir kişinin daha hayatını kaybettiği öğrenildi. Böylece can kaybı 2’ye yükselmiş oldu.

SOYER: FELAKET BÜYÜK, EVDEN ÇIKMAYIN

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Valiliği ekipleri aşırı yağmurun olumsuzluklarını gidermek için çalışmalarını sürdürürken Belediye Başkanı Tunç Soyer bugün ziyaret etmeyi planladığı Bergama ve Dikili programlarını iptal etti. Gelişmeleri takip ve koordine etmek için İzmir Ulaşım Merkezi İZUM’a geçen Soyer, “İzmir son 24 saattir çok büyük bir felaketle karşı karşıya. 2020’de yıl boyunca yağan yağışın yüzde 18’i bir gecede yağdı.

YORUMLAR


    0 YORUM

TALİHSİZ İZMİR'İ BU SEFER SEL VURDU!İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ EVDEN ÇIKMAYIN ÇAĞRISI | Olay Haber